konference Trendy firemního vzdělávání

17. května 2019 AJG Hluboká nad Vltavou
Program

Setkejte se s nejlepšími

Naše přednášející nevybíráme z řad profesionálních speakrů, ale z praxe. Jsou to manageři z firem, kteří se s vámi přijdou podělit o své zkušenosti se vzděláváním. V rámci konference vystupují pouze čtyři přednášející. Mají tak dostatek prostoru na sdělení svého tématu i otázky publika. Konference je zakončena panelovou diskusí, které se zúčastní všichni přednášející.
Přijďte a nahlédněte do zákulisí úspěšných firem.

Program konference

coffee
08:00 – 08:30
Registrace, ranní coffe break
Michaela Krausová
08:30 – 09:00
Zahájení, proslov starosty města Hluboká nad Vltavou
Mgr. Michaela Krausová, Ing. Tomáš Jirsa
Martin Stránský
09:00 – 09:30
Motivace a vzdělávání z perspektivy neurologa Yale University
Jak ovlivňují moderní technologie schopnost vzdělávat se, mít motivaci a schopnost zpracovávat informace
MUDr. Martin Jan Stránský, M.D., FACP
coffee
09:30 – 10:00
Přestávka
coffee break
Václav Novák
10:00 – 11:00
Zhodnocení firmy za asistence Alberta Einsteina
Motivace lidí z pohledu uspořádání energie. Jak budovat stabilní tým a to nejen v době téměř nulové nezaměstnanosti.
Mgr. Václav Novák
coffee
11:00 – 12:00
Polední teplý a studený bufet
Káva a nápoje.
Zdeněk Przybyla
12:00 – 12:30
Vedení týmu s respektem k jednotlivci a jeho motivaci
Budování týmu napříč čtyřmi generacemi. “Tým je unikátní jednotka, a když šlape, je to radost. To je nejvíc. Je to skutečná hodnota.“
RNDr. Zdeněk Przybyla
coffee
12:30 – 13:00
Odpolední coffee break
Zdeněk Pohlreich
13:00 – 13:30
Na čem záleží, chceme-li profesionální a stabilní tým
Recepty, které zaznějí, sice nebudou k jídlu, nicméně jistě mohou obohatit naši firemní kuchyni i její atmosféru.
Zdeněk Pohlreich
diskuse
13:30 – 14:15
Panelová diskuse
konference
14:15 – 14:30
Pozvánka na další ročník konference 2020

Přednášející

Martin Stránský

MUDr. Martin Jan Stránský, M.D., FACP

Potomek prvorepublikové rodiny, po 1990 se trvale usadil v Čechách. Medicínu vystudoval v USA, dosud přednáší a slouží jako primář neurologie na Yale University. Po revoluci založil Polikliniku na Národní třídě v Praze, obnovil časopis Přítomnost (založen jeho rodinou stejně jako Lidové noviny), stal se poradcem významných politiků a organizací, založil výměnné programy postgraduální výuky a nadaci pro podporu občanské společnosti. V roce 2014 založil Kancelář Ombudsmana pro zdraví pro ČR. Nyní se specializuje na neurofyziologickou funkci mozku, především v oblastech paměti a vědomí, prozkoumává základy lidského uvažování a vlivy technologie na lidský mozek, včetně jeho schopnosti vzdělávat se.

Václav Novák

Mgr. Václav Novák MBA

Spoluzakladatel M.L. Moran získal MBA na University of Phoenix. Je rovněž absolventem Karlovy univerzity v Praze. Byl předsedou nebo členem představenstev všech společností, ve kterých on nebo M.L. Moran působil. Ve své profesní praxi se věnoval téměř výhradně krizovému managementu. Celkem pracoval na více než 20 projektech, z nichž mezi ty nejvýznamnější patří restrukturalizace skupiny Expandia, včetně e-banky, finanční a provozní restrukturalizace holdingu Vítkovice, krizové financování Setuza, příprava záchranného plánu ČSA, včetně dojednání bezprecedentního snížení mezd zaměstnanců. Je členem Vědecké rady Vysoké školy ekonomické v Praze a člen NERVu.

Zdeněk Przybyla

RNDr. Zdeněk Przybyla

Absolvoval Přírodovědeckou fakultu Univerzity Palackého v Olomouci a od roku 1990 pracoval jako ředitel čtyř výrobních závodů.
První dva, Plastik Slavětín a Favorit Rokycany, byly české firmy, třetí závod, v Uherském Hradišti, patřil AVX Corporation.
Od roku 2000 řídil 17 let závod Continental Automotive ve Frenštátě pod Radhoštěm. Téměř třicet let vedl různé výrobní týmy k vlastní autonomii, tj. zodpovědnosti za dosažení dohodnutých cílů použitím vlastní motivace a nápadů, jak dělat věci lépe.
Od roku 2018 vede skupinu Continental Interim management.

Zdeněk Pohlreich

Zdeněk Pohlreich

Zdeněk Pohlreich je český šéfkuchař, gastronom a moderátor. V gastronomickém světě má své pevné místo více jak 35 let, u laické veřejnosti se nejvíce proslavil díky pořadu Ano, šéfe!
V roce 1989 emigroval nejprve do Nizozemí a poté do Austrálie, kde strávil celkem 3 roky. V restauraci La Guillotine v Adelaide působil jako šéfkuchař.. Po návratu do České republiky postupně pracoval na stejné pozici v Praze v hotelu Renaissance, Villa Voyta, Radisson SAS nebo Marriott. V současnosti provozuje restaurace Café Imperial , Divinis a poslední dva roky i Next Door by Imperial v Praze.
Učil na Střední škole gastronomické a hotelové (SŠGH) v Praze, má vlastní produkční agenturu a nakladatelství. Jeho kurzy vaření patří k nejpopulárnějším a nejoblíbenějším. Setkání s charizmatickým Zdeňkem patří k velkým zážitkům, ať už jste profesionální kuchař nebo jen amatérský nadšenec.
Zásadní pravidlo Zdeňka Pohlreicha zní: “Vezmi co nejkvalitnější suroviny a udělej s nimi co nejméně”.

O konferenci řekli

„Jestli chcete, aby Váš podnik zdravě rostl a sílil, dopřávejte jeho manažerům pravidelnou porci firemního vzdělávání z kuchyně Míši Krausové! Její konference a workshopy nabízejí ochutnávku geniálního spojení kvalitních lektorských surovin a inspirujících spolustolovníků u originálně prostřené tabule. Domů si odnesete, kromě pocitu informační sytosti, i osvědčené recepty a chuť na další chody.“

Hana Šťastná

ředitelka úřadu, Regionální agrární komora Jihočeského krajeKonference společnosti jazz-com na Hluboké je pro mě zajímavá nejen z pohledu účastníka, ale i přednášejícího. Účastníci i přednášející reprezentují široké spektrum firem, od zástupců menších firem, přes středně velké rodinné zahraniční firmy, evropské korporáty až k majitelům firem. Výsledkem jsou podnětné diskuze, které mě přinutily k odlišnému pohledu na daná témata, inspirativní brainstorming. Jedním z výsledků posledního ročníku bylo i setkání s kolegy z konference v domovských firmách.

Jiří Novotný

Plant manager , Fraenkische CZV rámci konference zaznělo mnoho zajímavých informací ze světa firemní praxe. Zejména možnost nahlédnutí do každodenní rutiny i mimořádných projektů některých společností pro mě byla velmi inspirativní. Oceňuji kvalitu přednášejících a témat, která prezentovali, stejně jako profesionální organizaci již 6. ročníku. Je nám velkou ctí, že se toto mezinárodní setkání koná právě na Hluboké.

Tomáš Jirsa senátor, Parlament České republiky

Workshop

MANUÁL ŠÉFA 4.0 nejen pro šéfy

Industry 4.0 hýbe světem. Řešíme masivní nástup technologií, big data, robotizaci.
Jste majitelem, manažerem, vedete tým nebo pracujete s lidmi a přemýšlíte, jak to dělat lépe? Je vám jasné, že technologie jdou kupředu a přemýšlíte, jak se mění styl vedení? Chcete rozvíjet sebe a svůj tým? Hledáte způsoby, jak motivovat a přesvědčit?
Načerpejte inspiraci, osvojte si nové techniky a obohaťte svůj styl práce s lidmi.

Klub D, Masarykova třída (vedle infocentra) Hluboká nad Vltavou

Na workshopu se dozvíte:

 • Proč
  je občas dobré zapomenout na prezentaci v Powerpointu a začít kreslit. Odnesete si vlastnoručně vytvořené ikony.
 • Jak
  funguje motivace, a jak pomocí teorie trojmozku udržet správnou atmosféru v týmu.
  Odnesete si konkrétní návod, díky kterému na nic nezapomenete a kdykoliv si vše vybavíte.
 • Co
  dělat, aby vaši lidé převzali zodpovědnost a rozvinuli svůj potenciál. Odnesete si jednu radu a navíc sadu koučovacích otázek, díky nimž se méně nadřete a více dosáhnete.
Kateřina Deknerová
Workshop povede

Kateřina Decknerová,

konzultantka, certifikovaná koučka a lektorka s více než 15letou manažerskou praxí v personalistice mezinárodních výrobních firem.
Motto: Nejlepším firemním benefitem a trvalou konkurenční výhodou je skvělý šéf.

Partneři konference

Generální partner

eon

Hlavní partner

Wittmann Battenfeld
Schwan cosmetics
fraenkische
Hluboká nad Vltavou
IDEAL automotiv
AJG

Partneři

porsche české budějovice
inekon system
jhk
Leifheit
oxford
vertiv
Kulturní společnost Alta