Konference Management, znalosti a praxe

Setkejte se s nejlepšími

20. května 2022 Hluboká nad Vltavou

Program

Setkejte se s nejlepšími

Naše přednášející nevybíráme z řad profesionálních speakrů, ale z praxe. Jsou to úspěšní manažeři, kteří se s námi přijdou podělit o své zkušenosti, nové i praxí prověřené systémy řízení společností a diskutovat o vedení týmů nejen na úrovni ryze firemní. V rámci konference vystupují pouze čtyři přednášející. Mají tak dostatek prostoru na sdělení svého tématu i otázky publika. Konference je zakončena panelovou diskusí, které se zúčastní všichni přednášející.
Přijďte a nahlédněte do zákulisí úspěšných firem.

Program konference

coffee

08:00 – 08:30

Registrace, ranní coffe break

Michaela Krausová

08:30 – 08:50

Zahájení, proslov zastupitele města Hluboká nad Vltavou

Ondřej Matyáš

08:50 – 9:30

Ondřej Matyáš

Systém řízení podle Tomáše Bati

Hledáme-li lokální inspirace, tak firma Baťa nemůže chybět. Zlín, ještě před 130 lety malé, chudé, naprosto nevýznamné městečko na pokraji Beskyd. Odtud za 40 let svého podnikatelského úsilí Tomáš Baťa vytvoří z úplné nuly podnik vyrábějící nejvíce obuvi na světě. Čím to bylo? A co z toho pro nás může být inspirativní dodnes?

Václav Novák

09:30 – 10:10

Václav Novák

Manažer v současné době

Náhradní přednáška za přednášku Gabriely Končitíkové

Ve své přednášce bude zabývat více než aktuálním tématem gigantických změn ve společnosti a nabídne řešení, jak by se měl manažer nastavit i v době, kdy se nedaří a jakým směrem by měl jít, když se daří. Na základě svých bohatých zkušeností uvede konkrétní situace a v kontextu současnosti i manažerské vzory, které se s náročnými situacemi popasovali po svém a velmi úspěšně.

coffee

10:10 – 10:40

Dopolední coffee break

Daniel Přidal

10:40 – 11:20

Daniel Přidal

Řízení zahraničního výrobního podniku pohledem českého manažera

V rámci své přednášky se podělí o zkušenosti s řízením různorodých týmů v nadnárodních koncernech v automobilovém průmyslu, a jak vidí to, co se co se vlastně změnilo, respektive nezměnilo za posledních 100 let. Při diskuzi se budeme společně snažit odpovědět na další související otázky. – Zda existuje jeden ideální systém řízení výrobního podniku a zda záleží na původu mateřské společnosti? Jakou roli hraje internacionální charakter firmy a jakou roli rozmanitosti (diverzity) ve firemní kultuře? A v neposlední řadě, zda má náš český baťovský systém řízení následovníky i v automobilovém světě?

coffee

11:20 – 12:20

Polední teplý a studený bufet

Sara Polak

12:20 – 13:00

Sara Polak

Praha by mohla být jako Silicon Valley

Mladá absolventka antropologie a archeologie na University of Oxford nám přiblíží svou vizi vytvoření světového centra excelence v oblasti umělé inteligence v ČR, osvětlí, proč právě v Praze, co nám může přinést jako lidem a v jakém ohledu může pomoci firmám a společnosti vůbec. Zmíní se o projektech, které již v naší metropoly úspěšně běží a jakou chce zvolit cestu, aby umělé inteligenci mohl rozumět každý.

coffee
13:00 – 13:15
Krátká přestávka
diskuse
13:15 – 14:15
Panelová diskuse se všemi přednášejícími
Michaela Krausová
14:15 – 14:30

Pozvánka na další ročník konference 2023

O loňské konfrenci řekli

Ještě jednou děkuji za skvostnou konferenci, řečníci byli opravdu výborní. Myslím, že to byla jedna z nejlepších konferencí, kterou jste pořádali, moc se to povedlo.

Eliška Purkarová
Top Vision, s.r.o.

Byla to opravdu vydařená konference, velmi dobré úrovně a to jak řečníky tak organizačně.

Jaroslav Martínek
AGROZET České Budějovice, a.s.

S paní Krausovou spolupracuji již několik let. Konference, které organizuje, mají vždy vysokou organizační i personální úroveň. Účast na konferenci je pro mne vždy inspirativní.

Miloslav Jochmann
Jochmann reality s.r.o.

Přednášející na konferenci

Ondřej Matyáš

Ondřej H. Matyáš

Ondřej H. Matyáš má dlouholeté zkušenosti s implementací controllingu v organizacích různého typu. Pracoval jako konzultant v oblasti business intelligence, dnes je finančním ředitelem České filharmonie, členem katedry manažerského účetnictví Vysoké školy ekonomické v Praze a České asociace pro finanční řízení, jako lektor působí v Komoře auditorů ČR i dalších profesních vzdělávacích institucích. Zaměřuje se na oblasti řízení finanční výkonnosti a strategického řízení.

Václav Novák

Václav Novák

Je absolventem Karlovy univerzity v Praze, MBA získal na University of Phoenix. Spoluzakladatel a senior managing partner M.L. Moran, ve své profesní praxi se věnoval téměř výhradně krizovému managementu. Celkem pracoval na více než 20 projektech (restrukturalizace skupiny Expandia, holdingu Vítkovice, krizové financování Setuza, záchranný plán ČSA, zhodnocení spol. Technistone a další). Časopis Forbes 9/2019 ho označil za nejslavnějšího českého krizového manažera. Na Fakultě managementu a ekonomiky přednáší pro „Nadané studenty“ v rámci Baťovy manažerské školy a na konferencích.

Daniel Přidal

Daniel Přidal

Daniel Pridal, Senior Vice President Operations ve společnosti ZF Friedrichshafen AG, zodpovědný za výrobu a montáž komponentů, elektroniku a e-mobilitu v rámci koncernu ZF. Vystudovaný strojní inženýr původem z Moravy s více než 20letou zkušeností z výrobních závodů koncernu Roberta Bosche a ZF. Strávil první desetiletku 21.století v závodě Robert Bosch v Českých Budějovicích, poté řídil závod v Maďarsku, v Německu a od roku 2020 zastává pozici SVP Operations eMobility u společnosti ZF ve Schweinfurtu.

Sara Polak

Sara Polak

Vystudovala archeologii a evoluční antropologii na Oxfordu, v Londýně dělala headhunterku pro Palantir, analytičku pro NationBuilder, získala od britského ministerstva zahraničního obchodu ocenění Business Revolution Award, vyhlašované v rámci European Tech Women Awards. Poslední dva roky je zpátky v Česku, kde se věnuje popularizaci umělé inteligence, vede několik projektů, organizuje hackathony, působí v Paralelní Polis a spolupracuje s ČVUT.

Čestní hosté konference

Václav Novák

Spoluzakladatel a senior managing partner M.L. Moran

Josef Blecha

Předseda dozorčí rady Předseda dozorčí rady Holding KPŽ

Tomáš Jirsa

Senátor a starosta města Hluboká nad Vltavou

Stanislav Martinec

Jednatel a majitel firmy KOMA MODULAR s.r.o.

Místo konání konference

PARKHOTEL

Masarykova 602, 373 41 Hluboká nad Vltavou, Česko

Parkhotel

Hluboká

Partneři konference

Hlavní partner

Hluboká nad Vltavou
eon
Schwan comsmetics
Wittmann Battenfeld
Leifheit
Jochman reality
IDEAL automotiv
fraenkische
konference

Partneři

inekon system
Kulturní společnost Alta
jhk